Дали Заев преку своите луѓе од обезбедувањето го контролира следењето на опозицијата?


Власта упорно молчи дали лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски , како и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски се следени од тајните служби. ...
| | веќе видена | слични

Катастрофалните податоци од претходните денови уште еднаш ги изнесоа на виделина неспособноста и лагите на СДСМ, Заев и Филипче. Состојбата во Македонија е ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Состојбата со Ковид епидемијата е алармантна, а на Владата и се случува здравствена капитулација. Денес дрско, безобзирно и неодговорно министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска.„Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне на граѓаните да се надмине ситуацијата. Сега кога СДСМ сакаат избори по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ На оваа прес конференција ќе се обратам на две теми. Првата е многу важна ...
| | веќе видена | слични

„Новото нормално за Заев е што неговиот директор Ден Дончев се стекнал со 130 илјади долари на лична сметка од аферата „Муртиногејт“.Криминалната афера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 314 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека на земјава и се потребни фер и демократски избори, но во оној момент, кога граѓаните без страв за своето ...
сите 244 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера е пријавен најголем број новозаразени со корона вирусот од почетокот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 382 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 286 | | | веќе видена

Добивање на предизборни поени кај гласачите со објави за кои знае дека не се реални, или конкретна кампања за која верува дека може да се оствари. Првиот човек ...
сите 81 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 184 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Заев преку своите луѓе од обезбедувањето го контролира следењето на опозицијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: