Медведев: Глобализмот нема да изчезне, но светот веќе нема да биде ист

2 копии

Заменик претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев изјави дека коронавирусот ќе го измени светот засекогаш, но глобализмот нема така ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најголемите светски фармацевтски компании го отфрлиле предлогот на ЕУ пред три години да работат на побрз развој на вакцини против патогени микроорганизми, ...
| | веќе видена | слични

Работењето од дома стана нормално за безброј луѓе, бидејќи пандемијата на коронавирусот продолжува да предизвикува масовно нарушување на обврските. Ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 500 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 244 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 152 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 101 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук се обрати откако секојдневно се зголемува бројот на заразени. Спред него, не е време за париски конфликти и ...
сите 129 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Медведев: Глобализмот нема да изчезне, но светот веќе нема да биде ист

Од:
До кого (е-маил):
Порака: