Сезонски работници останаа без плати во Германија

2 копии

Полицијата во Кент уапси пет лица во врска со наводна трговија и експлоатација на романски берачи на овошје, пренесува „Кент онлајн“.Детективи од Дирекцијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Коронавирусот не ги штеди на сопствениците на автомобили. Бидејќи повеќе луѓе од кога било остануваат дома за да спречат ширење на Ковид-19, нивните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 471 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сезонски работници останаа без плати во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: