Улиците во Пештани, Трпејца и во Љубаништа со нов асфалт

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски потпиша два гранта со Светска банка и Министерството за финансии, со кои ќе се реализира проектот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во средината на 19. век, српскиот политичар и историчар Стојан Новаковиќ ја опишал скопска Стара чаршија како „склоп тесни и криви улички со многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 473 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 596 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улиците во Пештани, Трпејца и во Љубаништа со нов асфалт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: