Канте стравува од последици од коронавирусот, Челси ќе го поштеди?

На Островот пишуваат дека клубот од Лондон ќе му дозволи на Французинот да биде поштеден за остатокот од актуелната сезона, а тоа се должи поради загриженост ...
| | веќе видена | слични

Францускиот интернационалец Нголо Канте одлучи да се врати на тренинзите на Челси. Пред неколку дена тој побара да тренира самостојно, одвоено од тимот, поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Капитенот на Вотфорд, Трој Дини, инаку еден од најголемите противници на враќањето на фудбалот во Велика Британија, вели дека оваа сезона нема да има ...
| | веќе видена | слични

Капитенот на Ватфорд, Трој Динеј е еден од неколку премиерлигашки фудбалери кои, со дозвола од клубот, одлучи уште некое време да не се враќа на тренинзите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 764 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 420 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 72 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 150 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 402 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Канте стравува од последици од коронавирусот, Челси ќе го поштеди?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: