Избори и по цена на животи


Дури и со агресивни мерки за социјално дистанцирање, здравствените системи на Западен Балкан се принудени да се подготват за стрмно зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“, вели професор доктор Андон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
| | веќе видена | слични

Два дена по укинувањето на најголемиот број на мерки, бројките на починати и заразени се уште се поразителни. Македонија не се симнува од врвот, споредено со ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со коронавирусот во Македонија излезе од контрола, а министерот за здравство Венко Филипче оваа состојба ја оценува како “новото нормално“. Бројот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев во гостување во емисијата ТВ 24 вели дека за ВМРО-ДПМНЕ не е опција да се организираат избори спротивни на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес бројката од 38 новозаболени и 3 починати оди на нечистата совест на Зоран Заев, кој бара избори по секоја цена.Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачката СДСМ е во голем очај што го покажува лиферувањето монтирани снимки и фотографии за опозициските челници, а за за ВМРО-ДПМНЕ не е опција да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коорнавирусот нема да си замине. Очигледно со него ќе мора да научиме да живееме, и тоа подолг временски период. Ова значи дека одговорноста на граѓаните сега ...
сите 466 | | | веќе видена

Музика во живо, гости качени на столици, музичари без маски, аплаузи е само дел од атмосферата која вчера можеше да се забележи во некои скопските кафеани. Од ...
сите 228 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски е еден од првите опозиционери кои реагираа негативно по претпладневната објава на бројот на новозаболени од корона вирусот во текот ...
сите 434 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 577 | | | веќе видена

Веќе нема никакви дилеми дека опозицијата е прислушувана од страна на безбедносните институции. Две години по почетокот на реформите во безбедносниот систем не ...
сите 358 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
сите 106 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Избори и по цена на животи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: