Граѓаните се жалат а ЕВН вели ќе ги порамнува сметките за струја


Граѓаните се жалат на паушални сметки за струја, а од ЕВН велат дека ниеден корисник нема да биде оштетен. Ако изминатите месеци граѓаните добиле повисока или ...
| | веќе видена | слични

Многу од броилата некаде околу 200.000 се наоѓаат во домовите на корисниците и во време на пандемија отчитување не е препорачливо. Затоа за сите корисници беа ...
| | веќе видена | слични

Голем број на реакции на граѓани и фирми кои се жалат на значително повисоки сметки за електрична енергија за месеците март и април. Велат дека биле изненадени ...
| | веќе видена | слични

Законот за финансиска дисциплина значи ставање ред во меѓусебното плаќање т.е раздолжување меѓу фирмите од приватниот сектор. Тој требаше да значи и решавање ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нема потреба од нервоза и вознемиреност околу сметките за потрошена електрична енергија. Ова не e генерална состојба туку поединечни случаи кои добиле или ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи загревањето е еден од најпроблематичните сегменти во поглед на загадувањето, ова е уште еден сигнал, покрај намалувањето на ДДВ од 18 на 5 проценти, за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги информира граѓаните чии сметки за електрична енергија не соодветствуваат со реалната потрошувачка, и ...
| | веќе видена | слични

Проектот на УСАИД Партнерство за подобра бизнис регулатива ги претстави клучните наоди од Студијата за ефектите врз приватниот сектор - туризам и угостителство ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Арачиново, покажавме дека е можен и соживот и грижа за сите и денес најавувам уште повеќе инвестиции за рамномерен регионален развој и со тоа и нови работни ...
сите 447 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, застана на страната на Новак Ѓоковиќ и реши да ја преземе вината за организацијата на „Адрија тур“ во Белград.Ѓоковиќ ...
сите 385 | | | веќе видена

Коалициите на предвремените парламентарни избори и денеска ја продолжуваат кампањата. Носителите на кадидатските листи и лидерите на партиите ќе го побараат ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните се жалат а ЕВН вели ќе ги порамнува сметките за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: