ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира избори, a се зголемува бројот на нови заболени

Додека во регионот епидемијата од корона вирусот драстично се намалува, кај нас процесот е обратен. Хрватска и Албанија бележат по 2 нови случаи, Словенија ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска.„Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне на граѓаните да се надмине ситуацијата. Сега кога СДСМ сакаат избори по ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на СДСМ нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на ...
| | веќе видена | слични

Заради политички потреби на Заев, Филипче го занемарува високиот број починати и заразени, а пред еден месец со истиот црн биланс ја затвори Македонија четири ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Единствена капитална инвестиција во овие три години е зголемувањето на имотот на Заеви и нивните соработници. Ветуваа автопатишта од 600 километри, а не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Коронавирусот коси во Македонија, а министерот Филипче и владата се однесуваат неодговорно. Нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спасовски и Димковски наместо како министри се однесуваат како директори на комунални претпријатија. Денеска како да пронашле топла вода, ставаат камен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 796 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Боусер, денеска повика на повлекување на воените единици од американската престолнина, кои беа испратени од други ...
сите 618 | | | веќе видена

Нема дилеми, Зоран Заев е подготвен на се’ за да си обезбеди каков-таков политички спас и помал пораз на изборите, вели во интервју за Курир претседателот на ...
сите 240 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев планира избори, a се зголемува бројот на нови заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: