Kако и кога завршува една пандемија?

Освен тапкањето по рамо дека извршуваат одлична работа за информирање на граѓаните за преземените мерки против Ковид-19, а досега добија само намалување на ...
| | веќе видена | слични

Кога Флавија Лаворино решила да има дете со помош на сурогат мајка, ја погледнала мапата, ја пронашла Украина и го пресметала растојанието. Околу 12.800 км го ...
| | веќе видена | слични

Дури и со агресивни мерки за социјално дистанцирање, здравствените системи на Западен Балкан се принудени да се подготват за стрмно зголемување на бројот на ...
| | веќе видена | слични

проф. д-р Дубравка Валиќ Недељковиќ Она она што го нудат медиумите во времето на КОВИД-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 471 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

„Победнички круг“ на Донал Трамп денеска, вака американските медиуми го опишаа едночасовното обраќање на јавноста на американскиот претседател по потпишувањето ...
сите 512 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kако и кога завршува една пандемија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: