МЗ: Универзитетската клиника за психијатрија активно вклучена во борбата со Ковид-19


6 копии

Универзитетската клиника за психијатрија по повод Светската недела за подигнување на свесноста за ментално здравје (18-22 мај) ја потенцираат важноста за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

„Грешка што не требаше да се случи“, така Комитетот за здравство во Велс ја карактеризираше одлуката на менталните болници да отпуштат 1.694 пациенти среде ...
| | веќе видена | слични

Властите во Велс по грешка отпуштиле над 1.600 пациенти од психијатриски болници како поради епидемијата на коронавирусот, а сега се обидуваат да ги вратат ...
| | веќе видена | слични

Се зголемува бројот на повици на Универзитетската клиниката за психијатрија. Граѓаните на кои им е потребна психолошка поддршка со свои стравувања за можното ...
| | веќе видена | слични

Есенва на Србија и’ претстои вистинска епидемија од ментални заболувања предизвикани од стрес, предупредуваат стручњаците. Психијатрите се подготвуваат за ...
| | веќе видена | слични

На подолг рок, луѓето кои биле заразени или имале симптоми на болеста со ковид-19 можат да бидат изложени на ризик од ментални заболувања, депресија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Металното здравје е важно посебно во време на актуелната пандемија со ковид-19. На подолг рок, луѓето кои биле заразени или имале симптоми на болеста со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 283 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 158 | | | веќе видена

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 212 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Универзитетската клиника за психијатрија активно вклучена во борбата со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: