Борко со реакција по изјавата на Шилегов за ФК Вардар (ФОТО)

2 копии
2 копии

Арбитражниот суд за спорт во Лозана потврди дека Вардар нелегално го донел Максим Максимов во своите редови од литванскиот клуб Тракаи.Судот во Лозана денеска ...
| | веќе видена | слични

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар нелегално го ангажирал Максим Максимов во 2017 година. Ова е одлуката која ја донесе Арбитражниот суд за спорт ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е во неизвесна ситуација по повлекувањето на Сергеј Самсоненко, во големи долгови и несигурна иднина, нови проблеми за фудбалскиот клуб Вардар. ...
| | веќе видена | слични

Максим Максимов пристигна во Вардар пред три години и беше најавуван како големо засилување за клубот, но не само што не ги оправда очекувањата, туку и му ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Вардар никако во последно време да ги израдува своите навивачи, напротив постојано се нижат лоши вести за „црвено-црните“, од заминувањето на Сергеј ...
| | веќе видена | слични

Вардар официјално го загуби случајот „Максим Максимов“ и пред Арбитражниот суд за спорт во Лозана. Најтрофејниот македонски клуб беше во судски спор со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 802 | | | веќе видена

Тормозењето на граѓаните не значи дека СДСМ има стратегија и мерки против епидемијата. Македонија е црна дамка на ковид мапата на Европа.Заев и Филипче преку ...
сите 1006 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 345 | | | веќе видена

За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 270 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борко со реакција по изјавата на Шилегов за ФК Вардар (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: