Баркли го посочи играчот кој бил најблиску до Џордан: Никогаш нема да…


Чарлс Баркли е еден од НБА легендите кој е многу активен, отворен и постојано ги коментира сите актуелности поврзани со настаните со најсилната лига на светот. ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се едни од најдобрите кошаркари во историјата, а само еден играч успеа да запише подобар меѓусебен учинок против нив, ...
| | веќе видена | слични

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Легендарниот Шек беше незапирлив во текот на кариерата, но она со што не ...
| | веќе видена | слични

Неверојатен податок стига од Соединетите американски држави. Последните три децении во НБА лигата ја одбележаа Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс. Но, ...
| | веќе видена | слични

Славниот Шекил О`Нил своевремено беше доминантен под кошевите и важи за еден од најдобрите и најсилни центри кои некогаш се појавиле, но она што го мачеше во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шекил О'нил е еден од оние кошаркари кои вечно ќе бидат запаметени како едни од најдобрите во светот на НБА Лигата. Популарниот Шек беше доминантен под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајкл Џордан, Коби Брајант и Леброн Џејмс се три големи НБА легенди и често нивните имиња се предмет на дебата кога се поставува прашањето кој е најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот член на Атланта Хокс, Лос Анџелес Клиперс, Њујорк Никс и Сан Антонио Спарс, Док Риверс доби шанса и ја одбра најдобрата петорка во историјата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 893 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште поопасни се тврдењата дека имаат контрола и ги знаат кластерите. Дека не е така говори ...
сите 231 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 383 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 250 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција смета дека Охридскиот договор се спроведува, Албанскиот јазик сега веќе е службен јазик и Албанците сега предводат најмногу ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баркли го посочи играчот кој бил најблиску до Џордан: Никогаш нема да…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: