Продолжува скринингот во градинките, досега двајца позитивни на Ковид-19


3 копии

Во однос на почетокот со работа на градинките ќе се запази динамичкиот план што веќе е утврден заедно со Министерството за труд и социјална политика, информира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Родителите на децата до 10 години имаат легитимно право да не одат на работа сè додека не се отворат градинките, најави денеска министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Родителите кои имаат деца помали од 10 години имаа легитимно право да ги чуваат дома и да не одат на работа, а за отворањето на градинките нема да брзаме. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција истакна дека уште е на сила уредбата со која еден од родителите на деца до 10 години има ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Центрарот за јавно здравје во битката со Ковид ја вклучува и сопствената лабораторија. По скринингот на градинките и домовите за стари лица, следува скриниг на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според неофицијалните информации со кои располага Сител денеска има повеќе од 80 нови случаи на КОВИД-19. Најголем број односно повеќе од 30 новозаболени има ...
сите 590 | | | веќе видена

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на прес-конференција изјави дека партискиот потпретседател Мухамед Зекири заболел од корона вирусот додека бил на ифтар кај ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 198 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува скринингот во градинките, досега двајца позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: