Босна: Мечка паднала во бунар, мештаните ја извлекле со трактор

Секоја одлука на Владата, вели Чулев, поврзана со мерките, особено кога изборите почнуваа да стануваат актуелни беше носена низ призма на политика, а не за да ...
| | веќе видена | слични

„Граѓаните се свесни дека зад олабавувањето на мерките за ограничување на движењето се крие само желбата на владејачката партија за што побрзи избори, а ...
| | веќе видена | слични

Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински политики тераше дневен ПР од прашањето поврзано со справување со корона ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев: Порастот на заболени е директна последица на фактот дека власта неместо суштински ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека порастот на заболени од коронавирус е последица на тоа што власта наместо суштински политики, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и Зоран Заев започнаа кампања со тврдење дека изборите ќе се случат на 21 јуни со или без опозицијата но еден регионален премиер открива дека изборите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Петнаесет пациенти ја загубија битката со коронавирусот во последното деноноќие. Во државата има над 3.500 заболени и речиси 6.500 луѓе во изолација. Болниците ...
сите 627 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 181 | | | веќе видена

Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
сите 433 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 84 | | | веќе видена

Пред нас се многу сериозни избори, на коишто избираме сигурна иднина во интерес на заштитата на јавното здравје, брза развојна економија и европски ...
сите 220 | | | веќе видена

Вечерва Ливерпул ќе го одигра својот прв меч како шампион на Англија, а противник ќе му биде најголемиот ривал во оваа и изминативе сезони-тоа е Манчестер ...
сите 225 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 109 | | | веќе видена

Комапнијата Орка холдинг, на Орце Камчев, реагира на вчерашниот тв дуел на Заев и Мицкоски, во кој што беше споменувано името на Камчев. Од компанијата велат ...
сите 46 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Босна: Мечка паднала во бунар, мештаните ја извлекле со трактор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: