Почна Народниот конгрес во Кина: Нервоза и славје

Матадорите се организираат за да го спасат овој контроверзен кравав спектакл, кој е дел од културното наследство на Шпанија, но против кој расте јавниот отпор ...
| | веќе видена | слични

Покрај новите закони, Вашингтон нема да обезбедува клучни минерали потребни за одбраната, високата технологија и енергетскиот сектор Автори: Кит Џонсон, Роби ...
| | веќе видена | слични

Кризите се алатка за промени. Тие имаат облик; а тој облик ја одредува природата на промените. Од катаклизмичните настани од минатиот век, двете светски војни ...
| | веќе видена | слични

Масовни анкети и сеопфатни истражувања на светски аналитички центри за постпандемиското репозиционирање на глобалните силиВо екот на пандемијата на ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Петтиот најголем купувач на воена опрема во светот, Саудиска Арабија, може да биде принуден да го намали трошењето на оружје поради падот на цените на нафтата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Комплетно треба да се смени стратегијата бидејќи видовме дека политиките што се спроведуваат не даваат резултат, рече доктор Игор Николов, член на ИК на ...
сите 1079 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 248 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 288 | | | веќе видена

Поради зголемениот број туристи кои за време на продолжениот викенд се во Берово, градоначалникот Звонко Пекевски апелираше на задолжително почитување на ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна Народниот конгрес во Кина: Нервоза и славје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: