Нацев: Шекеринска ја затвора најелитната единица на АРМ – ВОЛЦИ

Празните флоскули и лични навреди кои ги користи Шекеринска притоа злоупотребувајќи го официјалниот профил на Министерството за одбрана, кое е институција на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана од касарната во Кичево им упати честитки на припадниците на Армијата, без да прецизира која, за придонесот во борбата со „памдемијата“. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска престојуваше во посета на касарната „Чеде Филипоски – Даме” во Кичево. Целта на беше да им се заблагодари на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Честитам на припадниците на Армијата од касарните низ цела држава кои ќе ги посетам и лично да се заблагодарам. Сите што добија шанса ја искористија и ја ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Час поскоро и пред почетокот на летните месеци да ги организираме изборите кои треба да овозможат функционирање на државата и институциите со целосен ...
| | веќе видена | слични

Професорот Александар Нацев на својот фејсбук профил побара одговорност од дополнителната-заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска, за која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 951 | | | веќе видена

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 472 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нацев: Шекеринска ја затвора најелитната единица на АРМ – ВОЛЦИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: