„Поштарска иронија“ – Кога ќе се спомене името на Џордан, помислувам на… (ВИДЕО)


Еден од најголемите ривали на Мајкл Џордан, Карл Мелоун кој две години по ред со неговата Јута Џез губеше во финалната серија во НБА од Чикаго Булс, не сакаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични

Од месец март нема никави возбудувања, натпревари во НБА лигата, па во овој изминат период актуелен беше документарецот „Последниот танц“ посветен на Мајкл ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан уште пред емитувањето на „Последниот танц“, најави дека сите ќе го видат неговото друго лице и дека многумина ќе бидат ужаснати од тоа што го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Како и секогаш пред избори, Демократската унија за интеграција ја облекува својата националистичка облека. Не стивнува нивната гласност во промоција на ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Поштарска иронија“ – Кога ќе се спомене името на Џордан, помислувам на… (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: