Нелоски до Шилегов: Најголема лажна вест е Планот за живот на СДСМ


3 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов откако ги преспа првите две години од својот мандат чекор по чекор го фати сдсмовскиот терк на работа со распродажба и ...
| | веќе видена | слични

Во 1978 година со самопридонес од жителите на Скопје изградено е езерото Треска. Со површина од 136.000 метри квадратни и капацитет за 10.000 капачи, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Заврши првата фаза од реконструкцијата на булеварот „АСНОМ“ во општината Аеродром, на потегот од крстосницата со улицата „Васко Карангелевски“ до крстосницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска објави дека АСНОМ е третиот булевар кој што го завршуваат во последниов месец. Според објавеното, останува да ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје заврши со проширувањето на улицата АСНОМ во булевар, како дел од проектот за поврзување на општините Аеродром и Гази Баба со нов мост преку Вардар. ...
| | веќе видена | слични

@Неуспехот за возобновување на езерото Треска е директен неуспех и последица на неспособноста на Петре Шилегов.Груба невистина е правдањето на Шилегов дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски до Шилегов: Најголема лажна вест е Планот за живот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: