Баркли го посочи играчот кој бил најблиску до Џордан: Никогаш нема да…(ВИДЕО)


Чарлс Баркли е еден од НБА легендите кој е многу активен, отворен и постојано ги коментира сите актуелности поврзани со настаните со најсилната лига на светот. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогашниот ас на Портланд Трејл Блејзерс и Хјустон Рокетс и член на американски дрим-тим од ОИ во 1992 година, Клајд Дрексер има сериозни забелешки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 450 | | | веќе видена

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
сите 506 | | | веќе видена

Навреме да распишевме тендер за набавка на стапови од Индија, наместо на маски и дизентали, најверојатно многу порано ќе ја завршивме кризата со КОВИД-19 ...
сите 392 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баркли го посочи играчот кој бил најблиску до Џордан: Никогаш нема да…(ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: