Соопштение од Стопанска банка АД – Скопје за неработен ден 25.05.2020 (понеделник)

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека по повод престојните државни празници „Св. Кирил и Методиј“ и Рамазан Бајрам, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанска банка а.д. Битола преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување односно Надзорниот одбор на ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка АД – Скопје ги известува своите почитувани клиенти дека п оради спроведување на редовна надградба на информатичката технологија, Банката ...
| | веќе видена | слични

ПроКредит Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за измени во органите на управување на Банката. Наместо досегашниот член ...
| | веќе видена | слични

Елена Наумовска е избрана за член на Надзорниот одбор на Прокредит банка, објави банката. Наумовска е професор на Економскиот факултет и во Надзорниот одбор ...
| | веќе видена | слични

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 732 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 226 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 134 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 131 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 122 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соопштение од Стопанска банка АД – Скопје за неработен ден 25.05.2020 (понеделник)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: