САД ќе реагира силно кон Кина ако воведе нов закон за национална безбедност


Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп се закани дека САД ќе реагира силно ако Кина го спроведе планот да воведе нов закон за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД, Австралија, Канада и Велика Британија во заедничка изјава повикаа одлуката на Кина да ги наложи своите закони за национална безбедност врз Хонг Конг е во ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија, САД, Австралија и Канада во заедничка изјава во четвртокот ја осудуваат Кина поради воведување нов закон за безбедност за кој сметаат дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Критичарите велат дека ова законско решение претставува закана за полуавтономниот статус на Хонгконг Кинескиот парламент го одобри новиот Закон за национална ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
6 копии
3 копии
5 копии

Кинескиот парламент речиси едногласно го усвои спорниот Закон за национална безбедност за Хонг Конг како одговор на минатогодишните протести, пренесува „ Н1 “. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого ...
сите 125 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ќе реагира силно кон Кина ако воведе нов закон за национална безбедност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: