Д-р Стојановски: За избори може да се зборува после две недели од последниот регистриран случај плус две недели без новозаболени

Многу е опасно по здравјето на луѓето да се случат избори сега, кога бројките се очигледни вели докторот Синиша Стојановски. -Јасно е дека треба да поминат ...
| | веќе видена | слични

На само неколку дена пред почетокот на пандемијата поради коронавирусот, одржа успешен концерт во Билбао, во Шпанија, а им се радуваше на настапите во уште ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот премиер Шинзо Абе денеска изјави дека Олимписките игри во Токио кои се закажани за 2021 година во многу зависат од пронаоѓањето ефикасна вакцина ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, рече дека Игрите во Токио ќе треба да бидат откажани ако пандемијата на коронавирусот го ...
| | веќе видена | слични

Останато

89 годишен пациент од Битола кој се лекуваше на инфективното одделение на клиниката во Битола е излекуван од Ковид 19, изјави за Тера телевизија, директорката ...
сите 517 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 292 | | | веќе видена

Вечерва Соња Мираковска се обрати од Гевгелија, градот кој како што напомена најдобро знае што значи да се биде во единаесетгодишна изолација.„Навистина ми ...
сите 346 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски ...
сите 347 | | | веќе видена

Во ГОБ „8 Септември“ најголемиот Ковид-центар во земјава, здравствените работници макотрпно повеќе од три и пол месеци се во битка по спасување на секој живот. ...
сите 289 | | | веќе видена

Името на Јирген Клоп со златни букви ќе остане запишано во историјата на Ливерпул откако германскиот стратег успеа да го донесе трофејот од Премиер лигата на ...
сите 165 | | | веќе видена

Вработена во тетовска аптека со викање најверојатно успеала да уплаши непознато лице кое се обидело да изврши кражба во објектот. Откако добила закана и и биле ...
сите 364 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Стојановски: За избори може да се зборува после две недели од последниот регистриран случај плус две недели без новозаболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: