Д-р Стојановски: За избори може да се зборува после две недели од последниот регистриран случај плус две недели без новозаболени

Многу е опасно по здравјето на луѓето да се случат избори сега, кога бројките се очигледни вели докторот Синиша Стојановски. -Јасно е дека треба да поминат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На само неколку дена пред почетокот на пандемијата поради коронавирусот, одржа успешен концерт во Билбао, во Шпанија, а им се радуваше на настапите во уште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Јапонскиот премиер Шинзо Абе денеска изјави дека Олимписките игри во Токио кои се закажани за 2021 година во многу зависат од пронаоѓањето ефикасна вакцина ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК), Томас Бах, рече дека Игрите во Токио ќе треба да бидат откажани ако пандемијата на коронавирусот го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 469 | | | веќе видена

Македонија е најромантичниот, но и најтрагичниот дел од нашата историја, изјави бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, Красимир Каракачанов. Тој повтори ...
сите 323 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Четириесет и четиригодишна скопјанка е приведена поради запуштање и малтретирање својата 16-годишна ќерка.Девојката била подолго време заклучувана во домот и ...
сите 270 | | | веќе видена

Д-р. Ненад Лазаров во објава на Фејсбук остро реагира на организирањето на онлајн дискусијата за употреба на лекот Ивермектин. -Од 1600 и кусур матични ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Стојановски: За избори може да се зборува после две недели од последниот регистриран случај плус две недели без новозаболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: