Мицевски: Датумот предложен од Заев е реално и физички неостварлив


2 копии
2 копии

Скопје, 29. мај 2020 (Inpress) – Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Што се случува во Македонија со пандемијата на Ковид-19? Ова е првото прашање што секој ќе си го постави откако официјалните власти објавија дека коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
| | веќе видена | слични

Утре завршува вонредната состојба, а позициите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во однос на датумот за избори и натаму се далеку. Од пишуваат дека за ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуална нова, четврта, одлука за вонредна состојба по двете 30 дневни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 349 | | | веќе видена

Во Вашингтон за утре е закажен голем протест против расната сегрегација и неправдата околу полициското насилство врз црномурестото население во САД. Протестот ...
сите 226 | | | веќе видена

Додека траеше погребот на Џорџ Флојд, насилните протести продолжија ширум САД. Кулминација на полициската бруталност на плоштадот Нијагара во Бафало точно пред ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицевски: Датумот предложен од Заев е реално и физички неостварлив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: