Македонските туристи во Грција од 15 јуни без карантин и тестирање


Грција своите први туристи оваа година ќе ги прими од 15. јуни, а на листата на гости ќе се најдат и нашите граѓани кои што ќе можат да патуваат во оваа земја ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

 Утре  заседава комисијата за заразни болести но нема официјална потврда дека баш утре здравствените власти ќе дискутираат на оваа тема како и на темата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата ќе ги интензивира контролите поврзани со носењето на заштита опрема од страна на граѓаните. Ова денеска од струмица го најави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во денешното гостување во отвореното студио на 24 анализа на телевизија 24 потенцираше дека во ниту еден момент, ...
| | веќе видена | слични

Границите на државата ќе се отвараат кон средината на јуни, најави министерот Венко Филипче. Тој не сакаше да даде конкретен датум кога ќе се подигнат рампите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 327 | | | веќе видена

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 712 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 120 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонските туристи во Грција од 15 јуни без карантин и тестирање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: