Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

2 копии
2 копии

Новата анализа на „Спасете ги децата“ (“Save the Children”) и УНИЦЕФ открива дека без итна акција, бројот на деца кои живеат во сиромашни домаќинства во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шпанија воведе еден од најстрогите карантини во светот, вклучувајќи го и фактот дека децата цели четири недели не беа во можност да ги напуштат своите домови, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани 89 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-35, ...
сите 548 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
сите 186 | | | веќе видена

Адвокатот Сашо Дукоски го запраша судот зошто обвинителството не дозволило во целост да се вештачи мобилниот телефон на Бојан Јовановски за да се види со кого ...
сите 125 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: