„Епл“ и „Гугл“ помагаат во борбата против корона вирусот


2 копии

Швајцарија е прва земја во светот што ја искористи шансата и ја употреби заедничката технологија на Google и Apple, со цел да креира сопствена апликација за ...
| | веќе видена | слични

„Треба да обезбедиме брз и ефикасен прекуграничен мониторинг на контактите, што исто така бара тесна координација“, изјави  Стела Киријакидес на видео ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Земјите од ЕУ мора да работат заедно при воведувањето апликација за следење на контактите на заразени од коронавирус, за граѓаните би можеле да ги користат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 252 | | | веќе видена

Едно девојче било снимено како вреска од болка откако полицијата наводно го испрскало со солзавец на протестите кои што се случуваат во САД поради смртта на ...
сите 352 | | | веќе видена

Смртта на Џорџ Флојд е предизвикана од застој на срцето, стои во заклучокот на патологот на округот Хенепин после завршната аутопсија спроведена над телото на ...
сите 268 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 198 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 90 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 170 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Епл“ и „Гугл“ помагаат во борбата против корона вирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: