Пет милиони луѓе заразени од Ковид-19 во целиот свет

5 копии

Меѓународните јавни сервиси ја истакнаа својата улога во борбата против ширењето на дезинформации за новиот коронавирус. Во денешното заедничко соопштение, на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се прават анкети на членови на СДСМ, се бараат нивните контакти, рече денеска министерот за здравство, Венко Филипче. Се прават анкети, анализи, тестови, и ...
сите 690 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 261 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 179 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 149 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 293 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанца изјави дека епидемиолошката состојба во Италија е подобра отколку во другите европски земји и дека не ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет милиони луѓе заразени од Ковид-19 во целиот свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: