Професорот Јовевски: Требаше да се превземат мерки на време


2 копии

Вицепремиерката за економски прашања во техничката влада, Мила Царовска денеска изјави дека не се доцни со економските мерки, туку дека третиот сет мерки ќе ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката Царовска уверува дека не се доцни со уредбите за економските мерки од третиот пакет за справување со последиците од корона. Вели дека мерките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија е држава која најлошо се справува со коронавирусот од земјите во регионот, но и пошироко, изјави на прес-конференција Анастасија Илиеска од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вицепреиерката за економски прашања Мила Царовска, денеска ги отфрли тврдењата дека се доцни со економските мерки за справување со коронакризата, односно со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Македонија е држава која најлошо се справува со корона вирусот од земјите во регионот, но и пошироко. Владата не презеде навремени мерки за справување со ...
| | веќе видена | слични

-За да може да кажеме дека доцниме треба да знаеме дека првиот и вториот сет на мерки кои беа донесени од Владата и преточени во уредби и правни акти се уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 717 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи се пошегувал на новинарско прашање зошто тој не присуствува на лидерските средби кај претседателот на државата Стево Пендарвски за ...
сите 201 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професорот Јовевски: Требаше да се превземат мерки на време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: