Владеачката Алтернатива смета дека 22 дена по вонредната состојба се премалку за да се подготват за избори


И владеачката партија Алтернатива е на ставот дека не можат да се организираат избори за 22 дена по завршувањето на изборите. За партијата Алтернатива ...
| | веќе видена | слични

Со почеток во 12:00 часот утре во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно” ќе се одржи седница на Советот за безбедност на Република Северна Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Скопје, 29. мај 2020 (Inpress) – Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната ...
| | веќе видена | слични

Дали ќе падне договор меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ за изборниот ден, но и каква ќе биде утрешната одлука на Советот за безбедност свикан од претседателот Стево ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот за безбедност в сабота на пладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба. Сабота е последниот ...
| | веќе видена | слични

Утре завршува вонредната состојба, а позициите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во однос на датумот за избори и натаму се далеку. Од пишуваат дека за ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Советот за безбедност утре напладне во претседателската вила „Водно“ ќе одлучува за евентуална нова, четврта, одлука за вонредна состојба по двете 30 дневни и ...
| | веќе видена | слични

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 679 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 309 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 166 | | | веќе видена

Наместо да работи на почитување на мерките од страна на граѓаните и санкционирање на прекршувањата, министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, во време на ...
сите 248 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 208 | | | веќе видена

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владеачката Алтернатива смета дека 22 дена по вонредната состојба се премалку за да се подготват за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: