Кукоч: Се слушнав со Џордан и му кажав дека сум пресреќен што заврши „Последниот танц“

Документарниот филм „Последниот танц“ и понатаму предизвикува бројни коментари во јавноста, како ниту еден досега видео-материјал за спортски колектив. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ричард Рип Хамилтон, поранешниот кошаркар на Вашингтон Визардс, Детроит Пистонс и Чикаго булс се присети на еден момент од Вашингтон во кој Мајкл Џексон го ...
| | веќе видена | слични

Од месец март нема никави возбудувања, натпревари во НБА лигата, па во овој изминат период актуелен беше документарецот „Последниот танц“ посветен на Мајкл ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан уште пред емитувањето на „Последниот танц“, најави дека сите ќе го видат неговото друго лице и дека многумина ќе бидат ужаснати од тоа што го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија е црна точка во регионот и во Европа, а кластерот СДСМ е ризик за граѓаните, ова денеска преку соопштение за јавноста го истанаа од ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 230 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 213 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 245 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кукоч: Се слушнав со Џордан и му кажав дека сум пресреќен што заврши „Последниот танц“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: