Овој вид на цигари од денес е забранет во ЕУ! Предизвикуваат поголема зависност од обичните цигари

2 копии

Во Европската унија од денес е забранета продажба на цигари со вкус на ментол, по четири години од нивното постепено повлекување од пазарот. Директивата за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иновативниот уред IQOS (ајкос) кој направи револуција во тутунската индустрија од денеска е во продажба во Македонија. IQOS е електронски уред кој го загрева, ...
| | веќе видена | слични

Моден додаток. Медицински третман. Технолошки гаџет. Од неодамна дури и решение за досадата при карантинот кој се случи како последица на COVID-19. Станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 205 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој вид на цигари од денес е забранет во ЕУ! Предизвикуваат поголема зависност од обичните цигари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: