Наскоро судење и во Идризово: Во затворот изградена најголемата судница во државата

3 копии

Изградена е најголемата судница во државата во склоп на затворот „Идризово“, со поддршка на Европската Унија во рамки на ИПА акциската програма „Поддршка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот објект за Воспитно поправниот дом „Тетово“ во близина на тетовското село Волковија наскоро може да почне со работа, откако се надминати сите ...
| | веќе видена | слични

На површина од еден хектар, во затворот „Идризово“ е изградена најголемата судница по светски стандарди што ги нема во редовните судови, а во неа ќе се судат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 269 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 169 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 368 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 148 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро судење и во Идризово: Во затворот изградена најголемата судница во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: