Партиите неформално разговараат за датумот за избори, лидерска следната недела


Лидерска средба кај шефот на државата Стево Пендаровски најрано е можна дури кон средината на наредната недела, откриваат партиски извори од власта и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Што се случува во Македонија со пандемијата на Ковид-19? Ова е првото прашање што секој ќе си го постави откако официјалните власти објавија дека коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денес бројката од 38 новозаболени и 3 починати оди на нечистата совест на Зоран Заев, кој бара избори по секоја цена.Бројот на жртви и новозаразени од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Никакво решение не може да биде изборен процес кој ниту ќе е демократски, ниту слободен, изборен процес на кој граѓаните со страв ќе одат на гласачките кутии. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додека Македонија ги брои новозаразените и починатите, наши сограѓани со име и презиме со семејства и пријатели, за СДСМ и натаму најважна е политиката. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почитувани, Заради ненамерната грешка на претседателот Зоран Заев на денешната прес-конфернција дека сум се заразил на ифтар кај брат ми, сакам само да ве ...
сите 271 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 167 | | | веќе видена

Најмалку 30 града во САД беа погодени од масовни демонстрации во текот на викендот поради смртта на Џорџ Флојд од рацете на полицијата, повеќе од 12 воведоа ...
сите 366 | | | веќе видена

Бојан Јовановски пред судот презентираше фотографии направени во текот на вчерашниот ден на кои се гледа Зоран Милевски – Кичеец како слободно се шета, иако е ...
сите 144 | | | веќе видена

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците ...
сите 102 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 276 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите неформално разговараат за датумот за избори, лидерска следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: