Расте бројот на заразени - во Скопје откриени нови жаришта


3 копии

Поради зголемените бројки на заболени во последните неколку денови, посебно денешните четворица почина и 52 новозаболени, според информации на „Сител“, ...
| | веќе видена | слични

Некои од заразените со коронавирус ги кријат контактите и упатуваат закани кон епидемиолозите, вели директорот на Центарот за јавно здравје-Скопје, Арбен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатото деноноќие се регистирани 58 новозаразени пациенти со коронавирус во Македонија, објави „ Фактор“. Според неофицијалните извори, најголем број ...
| | веќе видена | слични

Според неофицијални информации од Комисијата на заразни болести има повеќе од 50 новозаболени од коронавирус. Најголем број од заразените во Скопје се од ...
| | веќе видена | слични

Денеска се регистрирани 58 заразени од коронавирус, објави Фактор. Лекарите се жалат дека новозаразените во последните неколку дена одбиваат да кажат со кого ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок, за Фактор потврдуваат дека бројот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 533 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 274 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 280 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 103 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте бројот на заразени - во Скопје откриени нови жаришта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: