Утре е градското дерби, но само сон ќе остане да се повтори „фештата“ од лани (Видео)


Херта ќе биде домаќин на Унион во утрешното градско дерби на Берлин. Во првиот дел од сезоната, Унион на свој терен славеше со 1:0 за голема радост на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Баерн Минхен го декласира Ајнтрахт Франкфурт со 5:2 во последниот меч од саботната програма во Бундеслигата. Баерн со оваа победа ја задржа предноста од четири ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се комплетираше саботната програма од 27 коло во најсилното германско првенство, на „Алијанц Арената“ во Минхен, Баерн со 5:2 го совлада Ајнтрахт Франкфурт. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 659 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре е градското дерби, но само сон ќе остане да се повтори „фештата“ од лани (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: