Героски: Фучи епидемиија, на 549 теста, 40 позитивни на ковид-19, власта тоне во апатија и безидејност

Новинарот Бранко Героски смета дека власта тоне во апатија и безидејност во време кога ни се случува епидемија на новиот коронавирус. Фучи епидемијата - на 549 ...
| | веќе видена | слични

Рејтингот на власта ќе трпи доколку граѓаните проценат дека надлежните избрзаа со релаксацијата на рестриктивните мерки. Доколку целиот процес дополнително го ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката слика по релаксацијата на мерките може значително ќе влијае на рејтинзите на политичките партии. Откако стана извесно дека изборите ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Героски: Фучи епидемиија, на 549 теста, 40 позитивни на ковид-19, власта тоне во апатија и безидејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: