Истражување на ДВ: Како Грција насилно ги враќа мигрантите во Турција

2 копии

Истражување на Дојче веле и неколку други новинарски и хуманитарни организации открива дека грчките власти со нелегални методи враќаат бегалци преку границата ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Со план и стратегија ја чуваме нашата граница. Оградата ќе ја изградиме, бранејќи ги интересите на нашата земја. Сакам да ве уверам дека чуварите се тука, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Турскиот амбасадор во Грција, Бурак Озугергин, ги отфрли тврдењата за упад преку турската граница во областа Еврос минатата недела, изјавувајќи дека проблемот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Огромното мнозинство на мигрантите што патуваат со чамци не се бегалци, призна Високиот комесар за бегалци на ОН.Винсент Кошетел, специјален пратеник на УНХЦР ...
| | веќе видена | слични

Турските војници наводно го запоследнале минијатурниот остров на реката Еврос (Марица), која е всушност граница меѓу Грција и Турција. Атина во исто време ја ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 1096 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување на ДВ: Како Грција насилно ги враќа мигрантите во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: