Изработен е ДНК профилот на безживотното тело откриено на Матка

2 копии

Изработен е ДНК профилот на безживотното тело кое минатата недела беше најдено кај Матка, дознава „Фокус“. Врз основа на податоците на Институтот за судска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОБСЕ/ОДИХР се уште нема дадено потврда дека ќе ги следи изборите кои треба да се случат во Македонија, туку бара датум кога тие ќе се случат за да може да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 658 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изработен е ДНК профилот на безживотното тело откриено на Матка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: