Миграциите во Велика Британија од земји надвор од ЕУ се на највисоко ниво

2 копии

Миграцијата во Велика Британија од земји надвор од Европската унија се искачи на највисоко ниво во последните 45 години, покажуваат податоците на британската ...
| | веќе видена | слични

Младите Македонци живеат во заедница и во премали домови. Податоците на Евростат покажуваат дека 51 отсто од младите до 30 години живеат во заедница во многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трговската размена во периодот јануари-март бележи пад, споредбено со истиот период минатата година, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миграциите во Велика Британија од земји надвор од ЕУ се на највисоко ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: