Културните институции во голема загуба поради КОВИД 19


3 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов откако ги преспа првите две години од својот мандат чекор по чекор го фати сдсмовскиот терк на работа со распродажба и ...
| | веќе видена | слични

Во 1978 година со самопридонес од жителите на Скопје изградено е езерото Треска. Со површина од 136.000 метри квадратни и капацитет за 10.000 капачи, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска објави дека АСНОМ е третиот булевар кој што го завршуваат во последниов месец. Според објавеното, останува да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

@Неуспехот за возобновување на езерото Треска е директен неуспех и последица на неспособноста на Петре Шилегов.Груба невистина е правдањето на Шилегов дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Водно ќе го вратиме на Скопјани. Водно ќе биде повторно белите дробови на нашиот град“ им порачуваше на Скопјани градоначалникот Петре Шилегов од ...
| | веќе видена | слични

Заштитата на Водно стои во неговата предизборна програма и таму се најавуваше дека „ќе се постават нови заштитни гранични линии зад кои зеленилото ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Откако предходно министерот за полиција Наќе Чулев и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски ги прогласи за "луд, ненормален, шалабајзер" ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Порасна бројот на невработени во државата во април во однос на месец март, поради пандемијата на коронавирусот. Прецизна слика даваат податоците кои ги објави ...
сите 583 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно повторно нема да има полициски час. Оваа најава на вчерашната пресконференција стигна од министерот за здравство Венко Филипче. Но, ...
сите 606 | | | веќе видена

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 620 | | | веќе видена

За граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, Петровец и Студеничани, во Куманово, Липково, Штип, ...
сите 247 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 534 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 206 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на 18-годишнината од партијата посака Албанец за премиер. Ова побуди низа реакции кај политичките субјекти во земјава. СДСМ како ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културните институции во голема загуба поради КОВИД 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: