Кривична за кавадарчанец, при претрес на куќата крај Тиквешко Езеро му пронашле марихуана и кокаин

Одделението за внатрешни работи поднесе кривична пријава против 38-годишен кавадарчанец, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Затвореник од Идризово се јавил во угостителски објект во Делчево велејќи дека му се родил син и дека сака да прави прослава. Тој го замолил сопственикот да ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против Б.А. (33) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против К.М.(54) од Скопје и АД „Водостопанство“ на РС Македонија поради постоење основи на сомнение за сторени кривични ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 23 март до 26 овој месец кога на сила беше полицискиот час, со цел спроведување на мерките за ограничено движење и заштита на граѓаните од ...
| | веќе видена | слични

СВР Скопје до надлежното Основно Јавно Обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против З.Л.(38) поради постоење основи на сомнение дека сторил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Двајца жители на струмичкото село Градошорци се осомничени за криумчарење на мигранти од Бангладеш, Авганистан, Пакистан и Ирак.Според информациите на МВР, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против АД „Водостопанство“ на Македонија и раководител на сектор за речен слив и речни корита поради смртта на 15-годишното ...
| | веќе видена | слични

Од МВР информираат дека надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 33 годишен маж од Скопје поради постоење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за кавадарчанец, при претрес на куќата крај Тиквешко Езеро му пронашле марихуана и кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: