Дали би пробале да направите домашна боза?

2 копии

Сезоната на цреши е во полн ек и сите сакаме да уживаме во нивниот вкус. Но, додека се сладиме со ова вкусно овошје, не обрнуваме внимание на неговите дршки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џигерот е еден од најважните органи во човечкото тело затоа што целокупното здравје зависи од него. Докторите нутриционисти велат дека џигерот многу подобро ќе ...
| | веќе видена | слични

Освен што има неверојатно добар вкус, оваа мешавина е супер-здрава и фантастично ќе го поттикне вашиот метаболизам, а со тоа ќе ви помогне и да се ослободите ...
| | веќе видена | слични

Доколку имате „среќа” за време на пријатните пролетни денови, со сите перипетии кој ни ги донесе коронавирусот, да ве мачат и алергии од полен и цветањето на ...
| | веќе видена | слични

Пржени лепчиња, неверојатно лесни за подготовка, стана еден од најбараните рецепти, а леснотијата за подготовка и неверојатниот вкус го воодушеви и популарнит ...
| | веќе видена | слични

Џинот е алкохол со долга историја, која потекнува уште од 17 век. Тој е алкохолен пијалок кој лесно се пие, што го прави многу погоден за мешање во коктели. ...
| | веќе видена | слични

Овој рецепт ќе ви помогне да го исчистите телото од токсините, да го забрзате метаболизмот, но и да го решите проблемот со запекот. Состојките делуваат поволно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали би пробале да направите домашна боза?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: