Зајакната гранична контрола поради Италијанци кои во Словенија влегуваат преку шумски патеки


Словенија ја зајакна граничната контрола кон Италија, откако викендов голем број Италијанци влегоа во земјата користејќи алтернативни премини. Словенечката ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број потврдени заразени од почетокот на епидемијата останува 1469. Во две болници, во Љубљана и Марибор, има само девет пациенти со коронавирус, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од италијанските медиуми објавија дека на границата со Словенија се случил инцидент, откако вооружени лица, најверојатно припадници на словенечката ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија во последните 24 часа потврден е еден случај на зараза со новиот коронавирус и ниту еден смртен исход, објави во понеделникот словенечката влада, ...
| | веќе видена | слични

Министерот задолжен за односи со Парламентот, Марк Фесно во интервју за радио Еуроп 1, посочи дека „во оваа фаза” епидемијата е под контрола во Франција, дури ...
| | веќе видена | слични

Од пред неколку дена, откако започна фазата на излегување од изолација, многумина французи се упатија во градските биолошки лаборатории за да прават тестови за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 574 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 350 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зајакната гранична контрола поради Италијанци кои во Словенија влегуваат преку шумски патеки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: