Зајакната гранична контрола поради Италијанци кои во Словенија влегуваат преку шумски патеки


Словенија ја зајакна граничната контрола кон Италија, откако викендов голем број Италијанци влегоа во земјата користејќи алтернативни премини. Словенечката ...
| | веќе видена | слични

Вкупниот број потврдени заразени од почетокот на епидемијата останува 1469. Во две болници, во Љубљана и Марибор, има само девет пациенти со коронавирус, од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Дел од италијанските медиуми објавија дека на границата со Словенија се случил инцидент, откако вооружени лица, најверојатно припадници на словенечката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Словенија во изминатите 24 часа е потврден еден нов случај на коронавирус, објави словенечката влада. Со ова вкупниот број потврдени случаи е 1.469, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Словенија во последните 24 часа потврден е еден случај на зараза со новиот коронавирус и ниту еден смртен исход, објави во понеделникот словенечката влада, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот задолжен за односи со Парламентот, Марк Фесно во интервју за радио Еуроп 1, посочи дека „во оваа фаза” епидемијата е под контрола во Франција, дури ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Демократскиот сојуз, Павле Трајанов го повика директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски, да повика експерти од сите ...
сите 588 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Разменети мислења за актуелните состојби, регионалната политика, состојбата предизвикана од пандемијата со Ковид-19На средбата се дискутирало и за можностите ...
сите 199 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, вечерва со видео обраќање на Свечената академија што се одржа онлајн по повод 27 Јануари, Свети Сава, го честиташе ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зајакната гранична контрола поради Италијанци кои во Словенија влегуваат преку шумски патеки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: