Се чека знак за старт: Летен одмор во Европа

2 копии

Јапонската влада ќе започне програма за поддршка на обновата на туризмот вредна 18,2 милијарди долари, а една од мерките е државата на туристите да им плаќа ...
| | веќе видена | слични

Кипар ќе ги покрива трошоците за туристите ако се заразат со коронавирус. Кипарската влада наведува дека ќе ги покрие трошоците за сместување, храна, пијалаци ...
| | веќе видена | слични

Прогнозите на експертите не им одат во полза на авио – компаниите, тие велат дека луѓето се повеќе ќе го избегнуваат воздушниот сообраќај. – Се очекува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кипарските власти порачаа дека ќе ги покријат трошоците за одмор во земјата за секој што ќе остане позитивен на коронавирус во текот на посетата.Според ...
| | веќе видена | слични

Кипар се обврза да ги покрие сите трошоци на туристите кои ќе бидат позитивни за коронавирусот за време на одморот, се вели во писмото на кипарската Влада, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 1040 | | | веќе видена

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 587 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Повикот на џихад во Велес не ви пречеше, а легитимниот повик на митрополитот Агатангел ќе го казнувате. Срам да ви е, порача денеска свештеникот Оливер ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се чека знак за старт: Летен одмор во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: