Поднесено обвинение за Полов напад врз дете

4 копии
2 копии

Гостиварското обвинителство денеска до Основниот суд Гостивар поднесе Обвинителен акт против 53-годишен жител на село Добри Дол, гостиварско, во чиј дом при ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против скопјанец на возраст од 26 години, поради постоење на основано ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение за Полов напад врз дете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: