Пет актери од Театар Комедија утре ќе настапат онлајн на сцената во дворот на театарот

НУ Театар Комедија и оваа седмица продолжува со своите предвидени активности од вонредната сцена. Oвој пат на сцената ќе застанат петмина актери, кои, ...
| | веќе видена | слични

Роби Вилијамс ќе им се придружи на своите поранешни колеги од познатиот британски бенд „Тејк дет“ и тие ќе настапат заедно на онлајн концерт за добротворни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 528 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет актери од Театар Комедија утре ќе настапат онлајн на сцената во дворот на театарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: