Сообраќајка на патот Маврово - Дебар - ТЕШКО ПОВРЕДЕН ЕДЕН ОД ВОЗАЧИТЕ


Во судир на две возила, на регионален патен правец Маврови Анови – Дебар потешко повредено е едно лице.Сообраќајната несреќа била пријавена околу утрово 7:45 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Сообраќајна несреќа се случи во моментов наулица Орце Николов во Скопје во која се судрија две возила. Во моментов полиција врши увид на местото на настанот и ...
| | веќе видена | слични

Воз кој сообраќал од Битола кон Скопје, удрил во возило во близина на селото Лознани. Повредени лица нема, туку причинета е само материјална штета. Во моментов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повредени две гостиварки во сообраќајката случена утрово во близина на Бунец, влез во Националниот парк „Маврово“. Во неа учествувале: патничко моторно возило ...
| | веќе видена | слични

Охриѓанец се здобил со тешки телесни повреди откако доживеал сообраќајна несреќа, информираат од МВР. -Вчера во 18:05 часот во близина на автобуска постојка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 893 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Многу се опасни тезите на Заев и Филипче дека вирусот слабее. Уште поопасни се тврдењата дека имаат контрола и ги знаат кластерите. Дека не е така говори ...
сите 231 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 383 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 211 | | | веќе видена

Во земјава вчера беа потврдени 180 нови случаи на позитивни од Ковид-19, што е најголем број од почетокот на епидемијата досега, но министерот за здравство ...
сите 250 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 83 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие, односно 6 јули, на територијата на земјава, на 249 лица им се издадени решенија за изолација, а 132 лица потпишале изјави за ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка на патот Маврово - Дебар - ТЕШКО ПОВРЕДЕН ЕДЕН ОД ВОЗАЧИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: