Другарот


„Другарот“ е приказна за гневен старец, веројатно последниот првоборец на кого сеќавањата на годините поминати како висок функционер во бивша Југославија му се ...
| | веќе видена | слични

Магионичарот Стенли заминува во Франција за да разоткрие измама на две видовити жени. Кога ќе се сретнат сите заедно, Стенли ќе сфати дека работите се многу ...
| | веќе видена | слични

Дени Грин кој е обичен работник, незадоволен од работните услови, го превзема синдикатот. Филмот е базиран на вистинита приказна и разкажува за Дени кој од ...
| | веќе видена | слични

На денот на победата во Втората светска војна, британските принцези излегуваат да прослават. Ноќта ќе биде полна со возбуда, опасност и првите романси… Режија: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 484 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 276 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 105 | | | веќе видена

Со една реченица и едно фото кажано е се. Ова е потегот на Ајакс, на еден од најславните клубови во светот за настаните кои го тресат Минеаполис, па и САД. Се ...
сите 193 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Другарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: